Telegram
Yuklash
  • Kino nomi: Halk 1
  • Joylandi: 10.10.2022
  • Sifat: SD
  • Dublyaj: Professional (PRO)

Kino tavsifi
Doktor Bryus Banner (yangi bomba ixtirosi ustida ishlayotgan olim) gamma nurlari ta'siriga tushib, g'azablangan holda ulkan yashil yirtqich hayvonga aylanadigan aql bovar qilmaydigan jismoniy kuchga ega bo'lgan Xalkga aylandi. General Ross boshchiligidagi harbiylar tomonidan ta'qib qilinib, u butun mamlakat bo'ylab qochishga majbur bo'ladi. Oxir-oqibat, uning generalning qizi Betti bilan sevgi hikoyasi bor ...

Доктор Брюс Бэннер (ученый, работающий над изобретением новой бомбы) подвергся воздействию гамма-лучей и превратился в Халка — существо невероятной физической силы, которое в состоянии ярости становится огромным зеленым монстром.Его преследуют военные под предводительством генерала Росса, ему приходится бежать через всю страну. В конце концов, у него возникает любовная история с генеральской дочкой Бетти…

Roles of actors:
1) Eric Bana (Bruce Banner / Hulk)
2) Jennifer Connelly (Betty Ross)
3) Sam Elliott (Thaddeus E. "Thunderbolt" Ross)
4) Josh Lucas (Glenn Talbot)
5) Nick Nolte (The Father)
6) Paul Kersey (Young David Banner)
7) Cara Buono (Edith Banner)
8) Kevin Rankin (Harper)
9) Todd Tesen (Young Ross)
10) Celia Weston (Mrs. Krensler)
11) Mike Erwin (Teenage Bruce Banner)
12) Lou Ferrigno (Security Guard)
14) Regi Davis (Security Guard)
15) Craig Damon (Security Guard)
16) Geoffrey Scott (President)
17) Regina McKee Redwing (National Security Advisor)
18) Daniel Dae Kim (Aide)
19) Daniella Kuhn (Edith's Friend)
20) Michael Kronenberg (Bruce Banner as Child)
21) David Kronenberg (Bruce Banner as Child)
22) Rhiannon Leigh Wryn (Betty Ross as Child)
23) Lou Richards (Pediatrician)
24) Jennifer Gotzon (Waitress)
25) Louanne Kelley (Delivery Doctor)
27) Paul Hansen Kim (Officer)
28) John Littlefield (Security NCO)
29) Lorenzo Callender (Soldier)
30) Todd Lee Coralli (Soldier)
31) Johnny Kastl (Soldier)
32) Eric Ware (Soldier)
33) Jesse Corti (Colonel)
34) Rob Swanson (Colonel)
35) Mark Atteberry (Technician)
36) Eva Burkley (Technician)
37) Rondda Holeman (Technician)
38) John A. Maraffi (Technician)
39) Michael Papajohn (Technician)
40) David St. Pierre (Technician)
41) Boni Yanagisawa (Technician)
42) David Sutherland (Tank Commander)
43) Sean Mahon (Comanche Pilot)
44) Brett Thacher (Comanche Pilot)
45) Kirk B.R. Woller (Comanche Pilot)
46) Randy Neville (F-22 Pilot)
47) John Prosky (Atheon Technician)
48) Amir Faraj (Boy)
49) Ricardo Aguilar (Boy's Father)
50) Victor Rivers (Paramilitary)
51) Lyndon Karp (Davey)


People who worked on the film:
1) Avy Kaufman (Casting)
2) Larry J. Franco (Producer)
3) Rick Heinrichs (Production Design)
4) Danny Elfman (Original Music Composer)
5) John Dexter (Art Direction)
6) Gale Anne Hurd (Producer)
7) Ang Lee (Director)
8) James Schamus (Screenplay)
9) James Schamus (Producer)
10) James Schamus (Story)
11) Tim Squyres (Editor)
12) Eugene Gearty (Supervising Sound Editor)
13) Gary Rydstrom (Sound Designer)
14) Gary Rydstrom (Sound Re-Recording Mixer)
15) Dennis Muren (Visual Effects Supervisor)
16) Cheryl Carasik (Set Decoration)
17) Frederick Elmes (Director of Photography)
18) Craig Alpert (First Assistant Editor)
19) Stan Lee (Executive Producer)
20) Stan Lee (Characters)
21) Avi Arad (Producer)
22) Kevin Feige (Executive Producer)
23) Dee Selby (Sound Design Assistant)
24) Roy Barnes (Set Designer)
25) Charles Croughwell (Stunt Coordinator)
26) Michael France (Screenplay)
27) Marit Allen (Costume Design)
28) Tora Chung (Post Production Assistant)
29) Gretchen Davis (Makeup Artist)
30) Maureen Whalen (Casting Associate)
31) Greg Papalia (Art Direction)
32) Ellen Segal (Music Editor)
33) Simon Murton (Conceptual Illustrator)
34) Jack Kirby (Characters)
35) Mauro Borrelli (Production Illustrator)
36) Steve Bartek (Orchestrator)
37) Paul Hsu (Sound Effects Editor)
38) Robert Fernandez (Scoring Mixer)
39) David Womark (Unit Production Manager)
40) David Womark (Associate Producer)
41) Kenneth Burgomaster (Additional Music)
42) V. Scott Balcerek (Visual Effects Editor)
43) Artist W. Robinson (First Assistant Director)
44) Susan A. Burig (Graphic Designer)
45) Marko Costanzo (Foley Artist)
46) Peggy Eghbalian (Assistant Editor)
47) Susan Hegarty (Dialect Coach)
48) Colin Brady (Animation Supervisor)
49) Cliff Fleming (Pilot)
50) Slash (Songs)
51) Duff McKagan (Songs)
52) Michael Lantieri (Special Effects Supervisor)
53) Matt Sorum (Songs)
54) John Turman (Screenplay)
55) Barbara Harris (ADR Voice Casting)
56) Rick Wentworth (Conductor)
57) Scott Weiland (Songs)
58) Christian Zimmermann (Standby Painter)
59) Tom C. Peitzman (Visual Effects Producer)
60) Bruce Holcomb (Visual Effects Supervisor)
61) Ian Christie (Sequence Supervisor)
62) Brian Brown (Utility Stunts)
63) Leah Anton (Digital Compositors)
64) Franklyn Warren (Casting)
65) Frank Kern (Foley Editor)
66) Maria Newman (Musician)
67) Dennis Liddiard (Makeup Department Head)
68) Dave Kushner (Songs)
69) Pamela Wise (Costume Supervisor)
70) Wendy M. Craig (Key Set Costumer)
71) Anthony Almaraz (Costumer)
72) Kirstin Mooney (Art Department Coordinator)
73) Drew Kunin (Production Sound Mixer)
74) Jayne-Ann Tenggren (Script Supervisor)
75) Mark Colicci (Assistant Camera)
76) Aaron McBride (Concept Artist)
77) Gwendolyn Yates Whittle (Supervising ADR Editor)
78) John Hoskins (Construction Coordinator)
79) Richard Quinn (Dialogue Editor)
80) Maxwell R. Johnson II (Transportation Captain)
81) Cheryl A. Tkach (Associate Producer)
82) André Dias (Sound Re-Recording Mixer)
83) Mei-Ming Casino (Visual Effects Coordinator)
84) Rachel Aberly (Unit Publicist)
85) Hans Bjerno (Aerial Director of Photography)
86) Jerry Moss (Property Master)
87) Kathleen Lynch (Production Assistant)
88) Alex Jaeger (Visual Effects Art Director)
89) Carolyn Elias (Hairstylist)
90) Tommy Tancharoen (Transportation Coordinator)
91) Lindsay Hallett (Visual Effects Producer)
92) James R. Tynes (Chief Lighting Technician)
93) Peter Sorel (Still Photographer)
94) Mariko Braswell (Assistant Art Director)
95) Ernest M. Sanchez (Leadman)
96) Frank Dorowsky (Rigging Gaffer)
97) Janice Alexander (Key Hair Stylist)
98) Dan Kneece (Steadicam Operator)
99) Lori Arnold (Visual Effects Production Manager)
100) Miguel A. Fuertes (Lead Animator)
101) Rick O'Connor (CG Animator)
102) Jeff Frost (Sculptor)
103) Peter Demarest (Visual Effects Production Assistant)
104) Steele Hunter (Best Boy Electric)
105) Bryce Shields (Video Assist Operator)
106) Lisa Rodgers (Post Production Supervisor)
107) Rick Chefalas (Apprentice Sound Editor)
108) Steven Visscher (Foley Editor)
109) Norman Cabrera (Makeup Effects)
110) Pete Anthony (Conductor)
111) Bob Kaiser (Color Timer)
112) Raymond Bulinski (Craft Service)
113) David O. Krupnick (Set Medic)
114) Michael J. Malone (Production Supervisor)
115) Gary Roberts (Motion Capture Artist)
116) James J. Mase (Sound)
117) Jon Sharpe (Technical Supervisor)
118) Michael W. Broomer (Driver)
119) Bryan Thombs (3D Artist)
120) Jerry Bingham (Storyboard Artist)
121) Steve Wolfe (Second Assistant Camera)
122) Brian Dettor (Set Production Assistant)
123) Rory Enke (Location Manager)
124) Ryan Kautzman (Software Engineer)
125) Ethan Goodwin (Art Department Assistant)
126) Clete Cetrone (Construction Foreman)
127) Richard J. Bell (Greensman)
128) Donnie Grant (Painter)
129) Jamie Maxtone-Graham (Additional Camera)
130) Robert Hill (Camera Operator)
131) Tasha Le Mel (Assistant Costume Designer)
132) Christopher Casey (Set Dresser)
133) Chuck Rousseau (Armorer)
134) Frank Kilmartin (Carpenter)
135) Mark Connelly (Loader)
136) Paul E. Stroh (Picture Car Coordinator)
137) Dan Colegrove (Propmaker)
138) Philip Metschan (Scenic Artist)
139) Chris Daher (Stand In)
140) Eric Abrahamson (Stunts)
141) Ian O'Connor (Layout)
142) Sophie Shellenberger (Electrician)
143) Chris Funk (Lighting Technician)
144) Noah Behar (Rigging Grip)
145) Kathy Petty (Production Accountant)
146) Jennifer Campbell (Production Coordinator)
147) Mark Goodermote (Boom Operator)
148) Dean Drabin (ADR Mixer)
149) Asa Hammond (3D Supervisor)
150) Jean-Paul Beaulieu (Visual Effects)
151) Philip Rogers (ADR Recordist)
152) Jessica Daniels (Casting Assistant)
153) Robert Hoffmeister (Digital Compositor)
154) Gary Burritt (Negative Cutter)
155) Chris Gordon (Dolly Grip)
156) Jack Taggart (Ager/Dyer)
157) Mark W. Brown (Assistant Property Master)
158) Synderela Peng (Title Designer)
159) Gary Dagg (Key Grip)
160) Bryan Antin (Grip)
161) Diana Wilson (Key Costumer)
162) Deanna Stadler (Second Assistant Director)
163) Mark Hager (Assistant Production Coordinator)
164) Clay Duncan (Music Programmer)
165) Andrew Anderson (Creature Technical Director)
166) Julie Fay (Assistant Production Coordinator)
167) Dennis Rogers (First Assistant Camera)
168) Craig T. Shordon (Decorator)
169) Bruce Allan Donnellan (Special Effects Technician)
170) Akihito Ikeda (Special Effects Makeup Artist)
171) Maria Battle Campbell (Second Second Assistant Director)
172) Nick Raskulinecz (Music Producer)
173) Coleen Aiello (Second Assistant Accountant)
174) Dorne Huebler (Compositing Supervisor)
175) Kelli Gillam (First Assistant Accountant)
176) James D'Damery Jr. (Assistant Accountant)
177) Elizabeth Dean (Post Production Coordinator)
178) Chris Branham (Stunt Double)
179) Jeffrey Moon (Stunt Driver)
180) Virgine d'Annoville (Senior Animator)
181) Perri Fichtner (Assistant Location Manager)
182) Amira Bailey (Location Assistant)
183) Adam Schardein (Additional Production Assistant)
184) Cricket Sloat (Assistant Chief Lighting Technician)
185) Peggy Baslow (Extras Casting Assistant)
186) Chris Lindsay (Generator Operator)
187) Tania Levin (Payroll Accountant)
188) Lisa Curtis (Production Secretary)
189) Lisa Jackson (Researcher)
190) Shaun Young (Researcher)
191) Shawnda Thomas (Stunts)
Ko'proq o'qish >