Telegram

Aktyor: Burak Özçivit (Burak Özçivit)

Tug'ilgan yili: 1984-12-24

Tug'ilgan joyi: Istanbul, Turkey

Biografiyasi

Model, reklam, sinema ve dizi filmi oyuncusu, yapımcı, seslendirme sanatçısı. 24 Aralık 1984 tarihinde İstanbul’da doğdu. Aslen Gazianteplidir. Liseyi . Kazım İşmen Lisesi’ni başarıyla bitirmesinin ardından üniversiteyi kazanarak, Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık Bölümünden mezun oldu.

Oyunculuk hayatına ilk adımı 2003 yılında Best Model Of Turkey yarışmasındaki performansı sayesinde attı. Ünlü oyuncu, yarışmadan “Gelecek Vadeden” olarak unvan aldı. Uğurkan Erez Ajans ile çalışıp mankenlik yapan oyuncu, yarışmaya 2005 yılında tekrar katılarak birinci oldu. Buna bağlı olarak da Best Model of The World'e katılmış ve dünyanın en iyi ikinci mankeni seçilmiştir. Faruk Saraç, Abbate, Tween ve Network gibi markaların defileleri ve yurt dışı fuar defilelerinde görev aldı. Bu başarıyı yakalamasından dolayı oyuncuya dizi, film, reklam ve defile teklifleri geldi. Faruk Sayaç, Tween, Abbate, Network gibi ünlü markaların tanıtımları için modellik yaptı. Şuanda ise mankenliği bırakmıştır.

İlk oyunculuk deneyimini Eksi 18 (-18) dizisinde genç komiser Murat'ı canlandırarak yaşadı. Kasım 2007'de sinemalarda gösterime giren Musallat isimli sinema filminde rol almıştır. Kanal D'de yayınlanan ve yönetmenliğini Kartal Tibet'in yaptığı Zoraki Koca adlı dizide oynamıştır. 2008 yaz aylarında ise Baba Ocağı adlı dizide Güven adlı karakteri canlandırmıştır. Daha sonra Gossip Girl 'den esinlenilen Küçük Sırlar adlı dizide Çetin'i canlandırmıştır. 2011-2012 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Malkoçoğlu karakterini canlandırmıştı. Malkoçoğlu filmi için hazırlıklara başlamıştır.2013 yılında ise Reşat Nuri Güntekin'in aynı adlı romanından uyarlanan Çalıkuşu dizisinde Kamuran rolünü canlandırmıştır. Çalıkuşu'nda başrolü paylaştığı Fahriye Evcen'le yeniden, bu sefer bir sinema filmi Aşk Sana Benzer ile yakında beyazperdeye dönmüştür.

2006 yılından şimdiye dek çok sayıda film ve dizide rol alan, bir çoğunda başrol oynayan Burak Özçivit, 2015-12016’da beğeniyle izlenen Karsevda dizisindeki Kemal rolünden ve birkaç sinema filminden sonra 2019’da Diriliş Osman adıyla ekranlara gelen Kuruluş Osman dizisinde Osman Bey karakterini canlandırdı.

Seriallar